Kontakt z rodzicami

Dla każdego z nas pobyt w szpitalu jest stresem. Dzieci szczególnie silnie odczuwają strach przed samotnością w nowym, nieznanym środowisku. Bardzo często bywa tak, że dzieci hospitalizowane w Instytucie przebywają z daleka od swoich domów. Kontakt z bliskimi odgrywa ogromną rolę w walce dziecka z chorobą i jego powrocie do zdrowia.

Informujemy o możliwości stałego kontaktu rodziców (np. poprzez telefon) ze swoim dzieckiem przebywającym w szpitalu.
Ze starszym dzieckiem można utrzymywać kontakt telefoniczny – w naszych Klinikach są Telefony do Mamy, z których dzieci mogą korzystać bezpłatnie. Dzieci mogą korzystać również z własnych telefonów komórkowych, jednak prosimy o zwrócenie uwagi aby nie hałasować i głośno nie rozmawiać przez telefon, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

Telefon do mamy

„Telefon do Mamy” w 2003 roku uruchomiła Telekomunikacja Polska, a od 2006 roku prowadzi Fundacja Orange.

Dzięki „Telefonom do Mamy” dzieci przebywające w szpitalach mogą za darmo dzwonić do rodziców i bliskich. Obecnie na oddziałach dziecięcych w szpitalach całej Polski działa ponad tysiąc przyjaznych i kolorowych Telefonów do Mamy, z których korzystają mali pacjenci. Telefony umieszczone są w miejscach dostępnych dla dzieci i odpowiednio dla nich przystosowane. Do szpitali objętych projektem, co miesiąc trafiają bezpłatne karty, a w ich dystrybucji pomagają Wolontariusze z Fundacji Orange.

W Klinikach Instytutu Matki i Dziecka również działają Telefony do Mamy. Automaty są zainstalowane w łatwo dostępnych miejscach i umieszczane na takiej wysokości, aby małe lub poruszające się na wózku dziecko mogło samodzielnie wybrać numer do domu. Obok aparatu znajduje się zrozumiała dla dzieci instrukcja korzystania z telefonu.

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons