Aktualności

100 dietetyków zadba o zdrowe żywienie najmłodszych Polaków

100 dietetyków zadba o zdrowe żywienie najmłodszych Polaków
Rekrutacja edukatorów do drugiej edycji programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"


45 edukatorów programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", którzy od listopada 2014 r. uczestniczyli w cyklu szkoleń poświęconych żywieniu, komunikacji i pracy z małymi dziećmi oraz biznesowi, z powodzeniem wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce. Szkolą personel żłobków i przedszkoli, z którym dzielą się swoją wiedzą na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Od czerwca br. rozpocznie się rekrutacja 100 kolejnych edukatorów, którzy wezmą udział w drugiej edycji programu.

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby, które ukończyły co najmniej studia I stopnia na kierunku Dietetyka lub Żywienie Człowieka lub studia podyplomowe na kierunku Dietetyka. Ze zgłoszeń zostanie wybranych 100 osób, które zostaną edukatorami programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy". Ich zadaniem będzie edukacja personelu żłobków oraz przedszkoli, a następnie rodziców na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

„Pierwsza, pilotażowa edycja programu, w której przeszkoliliśmy 45 edukatorów, utwierdziła nas w przekonaniu, że działania promujące wiedzę na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia przynoszą wymierne rezultaty. Dietetycy-edukatorzy wykazali ogromne zaangażowanie w prowadzenie warsztatów dla personelu placówek, a teraz zaczynają rozwijać własne działalności. Widzimy zapotrzebowanie na edukację w zakresie żywienia zbiorowego, dlatego postanowiliśmy, że w drugiej edycji, która rozpocznie się we wrześniu, weźmie udział ponad dwa razy więcej edukatorów" – mówi Teresa Ogrodzińska, prezeska zarządu Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.

Do udziału w drugiej edycji programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", która rozpocznie się we wrześniu, realizatorzy zaproszą publiczne i niepubliczne żłobki oraz przedszkola z całej Polski.

Dla osób, które chciałyby dołączyć do programu i zostać edukatorami, została stworzona ankieta, która jest dostępna na stronie www.zdrowojemy.info i którą należy wypełnić do 10.06.2015 r. Na spotkanie rekrutacyjne zostaną zaproszeni wybrani kandydaci.

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons