Aktualności

Druga edycja kampanii „Jestem w drodze” w warszawskiej komunikacji miejskiej

Druga edycja kampanii „Jestem w drodze” w warszawskiej komunikacji miejskiej

Godziny szczytu, zatłoczony autobus, tramwaj lub SKM. Wszystkie miejsca siedzące dawno zajęte i nikt nie ustępuje miejsca kobiecie w ciąży. Zmieniło się to w kwietniu, zmieni się i w sierpniu! 

Na początku sierpnia w pojazdach komunikacji miejskiej znowu pojawią się ulotki promujące akcję „Jestem w drodze”. Jej organizatorem jest fundacja „Jestem w drodze” założona przez dwie mamy – Natalię Michałek i Natalię Olszewską. Każda ciężarna może od fundacji otrzymać specjalny bezpłatny znaczek, który będzie mogła umieścić w widocznym miejscu w trakcie podróży komunikacją miejską, a tym samym usunąć podstawową barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.

Pierwsza akcja w warszawskim ZTM spotkała się z pozytywnym odbiorem oraz komentarzami, informacja o kampanii pojawiła się w mediach społecznościowych i na wielu stronach internetowych, co skutkowało zamówieniem znaczków przez wiele Warszawianek. Fundacja liczy, że i tym razem kampania wzbudzi duże zainteresowanie i że dzięki niej do akcji dołączą kolejne ambasadorki.

O programie ambasadorskim opowiada Natalia Michałek, prezes fundacji „Jestem w drodze”:

W fundacji z naszymi ekspertami odkryliśmy, że czas macierzyństwa kształtuje nas jako matki. Dlatego pragniemy, aby kojarzył się on pozytywnie. Dla odważnych mam, które zdecydowały się zamówić znaczek, fundacja przygotowała program ambasadorski. W programie są 3 proste zasady:

  1. 1.Nosisz znaczek JESTEM W DRODZE w widocznym miejscu, szczególnie w sytuacjach gdy potrzebujesz wsparcia otoczenia; obcych ludzi.
  2. 2.Gdy potrzebujesz, prosisz o pomoc (miejsce w kolejce lub inną pomoc), podając przyczynę, a gdy spotkasz się z odmową, próbujesz jeszcze raz. Jak ktoś Ci pomoże, zawsze dziękujesz za pomoc.
  3. Swoje doświadczenia opisujesz lub dokumentujesz w najwygodniejszy dla siebie sposób i przesyłasz do fundacji, abyśmy mogły pokazać Twoją postawę jako za wzór mniej odważnym uczestniczkom, poprzez naszą stronę internetową i profil na facebooku.

Będziemy szalenie się cieszyć, jeżeli dołączycie do nas i podzielicie się swoimi doświadczeniami!

Jak zamówić znaczek i dołączyć do programu ambasadorskiego?

Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy na www.jestemwdrodze.pl, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email oraz doda informację w polu „Uwagi” o chęci przystąpienia do programu. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce. 5 pierwszych Ambasadorek otrzyma komplet książek Wydawnictwa Lekarskiego PZWL: "Jedz dla dwojga, nie za dwoje", "Nasze dziecko. Rozwój, pielęgnacja i wychowanie, "Dieta bezglutenowa. Co wybrać?".

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

jestem w drodze

Komunikat prasowy do pobrania tutaj.

 

 

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons