Aktualności

Odważ się być zdrowym na PGE Narodowym

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz Stadion PGE Narodowy serdecznie zapraszają na bezpłatny piknik rodzinny, podczas którego odbędzie się olimpiada sportowa oraz dwa biegi - Zabiegana Mama oraz Wyprzedź Meningokoki. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 2 września 2018 r. na terenie PGE Narodowego w Warszawie. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:30, a start biegów planowany jest na godz. 10:00 (Wyprzedź Meningokoki) oraz 11:30 (Zabiegana Mama).

Ponadto pod koroną stadionu najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w olimpiadzie sportowej – w tym roku w formie pięcioboju – pięciu dyscyplinach sportowych, m. in. jeździe na rolkach, badmintonie, siatkówce. Dla mam natomiast przygotowaliśmy jubileuszowy konkurs „Mama na piątkę”, gdzie mamy będą mogły stawić czoła codziennym wyzwaniom w wydaniu sportowym. W piknikowym miasteczku będzie można odwiedzić stanowiska fundacji oraz skorzystać z licznych atrakcji (fotobudka, popcorn, malowanie buziek, balony, animacje dla dzieci).

Dystans biegu Zabiegana Mama to 3 km w trzech pętlach wokół korony PGE Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. Dla każdego biegacza w tym roku czekać będzie pakiet startowy (koszulka, numer) oraz woda i zasłużony medal!

Dla chcących zmierzyć się w profesjonalnym biegu przygotowaliśmy również coś szczególnego – bieg Wyprzedź Meningokoki, na dystansie 4km. Bieg jest zwieńczeniem kampanii edukacyjnej Wyprzedź Meningokoki organizowanej przez Fundację IMiD we współpracy z firmą GlaxoSmithKline. Uczestnicy biegu mają za zadanie przebiec dystans 4 km w czasie krótszym niż 24 minuty! Na trasie biegacze będą mieli okazję wyprzedzić bohatera kampanii – bakterię Meningo ludzkich rozmiarów. W tej konkurencji dla biegaczy również przygotowane zostały specjalne nagrody.

Jak co roku dla uczestników przygotujemy również porady dietetyczne i dentystyczne, możliwość konsultacji z rehabilitantkami IMiD oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez „Szkołę na widelcu”.

 

Harmonogram wydarzenia i zapisy:

9:30-14:30 – Piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym” – wstęp wolny

7:30 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych

9:45 Rozgrzewka przed biegiem poprowadzona przez profesjonalnego trenera  fitness ze sceny

10:00 Bieg Wyprzedź Meningokoki (4 km, 24 min)

11:00 Dekoracja zwycięzców Biegu Wyprzedź Meningokoki

11:30 Bieg Zabiegana Mama (3 km)

12:30 Dekoracja zwycięzców Biegu Zabiegana Mama

Zapisy Wyprzedź Meningokoki: https://elektronicznezapisy.pl/event/2982.html

Zapisy Zabiegana Mama: https://elektronicznezapisy.pl/event/2987.html

Udział w biegach jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają numery startowe i pamiątkową bawełnianą koszulkę, a na mecie biegu głównego wodę i medal. Organizator przygotował pakiety startowe łącznie dla 1500 uczestników.

Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie PGE Narodowego. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w sobotę, 1 września, w godz. 10:00 – 14:00 oraz w niedzielę̨, 2 września, w godz. 8:00-9:15.

 

Data utworzenia informacji: 07 sierpnia 2018 r. 15:25 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons