Aktualności

Ruszyły badania HBSC(Health Behaviour in School-aged Children)

Instytut Matki i Dziecka po raz kolejny jest koordynatorem międzynarodowych badań nad zachowaniami zdrowotnymi młodzieży HBSC (Health Behaviour in School-aged Children) na poziomie krajowym. Badania te pokazują w jaki sposób rodzina, szkoła, rówieśnicy, media i otoczenie wpływają na zdrowie i zachowania zdrowotne młodzieży

Tegoroczne badanie to część ósmej już krajowej rundy międzynarodowych badań  nad zachowaniami zdrowotnymi młodzieży szkolnej HBSC. Informacja o badaniach została przekazana do wojewódzkich Kuratoriów Oświaty, a kwestionariusz uzyskał pozytywną opinię Komisji Bioetycznej działającej przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
 
Badania HBSC od lat są podstawą diagnozy stanu zdrowia młodzieży szkolnej, pozwalając na ocenę tendencji zmian w czasie oraz porównania międzynarodowe. Dzięki nim zainicjowano szereg programów profilaktycznych.
 
Zachęcamy szkoły do udziału w badaniu, a uczniom i rodzicom dziękujemy za uczestnictwo, dzięki któremu od lat udaje nam się sprawnie przeprowadzać badanie w całym kraju.
 
Informacje o projekcie znajdą Państwo tutaj
 
Data utworzenia informacji: 13 grudnia 2017 r. 11:08 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons