Aktualności

Studio Yapa w Instytucie Matki i Dziecka

Teatrzyk Yapa znów gościł w Klinice Pediatrii IMiD. Tym razem aktorzy zaprezentowali dzieciom bajkę „O Rybaku i złotej rybce"

Spektakl ten jest współczesna wersja tak lubianej przez małych i duzych bajki „O Rybaku i złotej rybce". Akcja widowiska rozgrywa się tu i teraz, w realiach, które zna każde dziecko. Poprzez przeniesienie naszych bohaterów do czasów współczesnych chcemy pokazać i uwypuklić wady konsumpcyjnego podejścia do życia. Uwaga małego widza zwrócona jest na częsty, niekiedy negatywny wpływ telewizji a w szczególności na niektóre pokazywane w niej reklamy. W przedstawieniu aktorzy pokazują dzieciom, że „nie jest ważne to w co się ubieramy i co posiadamy – lecz co w sercu mamy". Spektakl zachęca małych widzów do patrzenia na innych nie z perspektywy tego co mają lecz tego jakimi są ludźmi.

Impreza w wykonaniu krakowskich aktorów - poprzez barwną dekorację i zabawne dialogi - wywołała tak potrzebny uśmiech na buźkach małych pacjentów i pozwoliła im choć na chwilę przenieść się w magiczny świat teatru.

 

 

IMG 1041IMG 1034Pekao LEASING RGB 3D S

 

 

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons