Aktualności

Tydzień Zdrowia Nastolatków

Od 18 do 24 marca na całym świecie obchodzony jest Global Teen Health Week – Tydzień Zdrowia Nastolatków ma na celu podniesienie świadomości zdrowotnej młodzieży. Projekt inicjowany jest na całym świecie, a w Polsce Instytut Matki i Dziecka oraz Fundacja Instytutu Matki i Dziecka, jako organizacje działające w obszarze zdrowia dzieci i młodzieży, aktywnie włączają się w to działanie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.teenhealthyweek.net

Aby aktywnie przyłączyć się do Global Teen Health Week publiczne instytucje, a także fundacje i osoby prywatne będą udostępniać posty IMiD na swoich profilach w social media. W ramach akcji będziemy między innymi zachęcać młodzież do aktywności fizycznej. W dniu przewidzianym na temat związany z odżywianiem i aktywnością fizyczną – 20 marca – wśród młodzieży w szkołach w całej Polsce zostanie przeprowadzona akcja viralowa, podczas której klasy otrzymają wspólne wyzwanie związane z aktywnością fizyczną, a nagrania z przeprowadzonych akcji zostaną umieszczone na Facebooku IMiD oraz FIMiD. IMiD i Fundacja IMiD podczas Tygodnia Zdrowia Nastolatków, oprócz infografik zawierających dane z prowadzonych przez IMiD badań HBSC, będzie publikować również materiały edukacyjne dotyczące zdrowia nastolatków i zachęcające młodzież do podejmowania zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do udziału w Tygodniu Zdrowia Nastolatków poprzez udostępnianie w Państwa mediach społecznościowych infografik zawierających informacje o zdrowiu nastolatków. Materiały do udostępnienia  zostały przygotowane przez zespół międzynarodowy sieci badawczej HBSC (Health Behaviour in School-aged Children).

Podczas Global Teen Health Week każdego dnia działania będą koncentrować się wokół kolejnych zagadnień dotyczących zdrowia:

 • Niedziela, 18 marca: Zapobieganie przemocy
 • Poniedziałek, 19 marca: Profilaktyka i szczepionki
 • Wtorek, 20 marca: Zdrowa dieta i aktywność fizyczna
 • Środa, 21 marca: Zdrowie psychiczne
 • Czwartek, 22 marca: Rozwój seksualny i zdrowie
 • Piątek, 23 marca: Używanie i nadużywanie substancji
 • Sobota, 24 marca: Zdrowie jamy ustnej

Media społecznościowe (Facebook, Instagram, Youtube) to sposób komunikacji najbliższy nastolatkom i najbardziej popularny w tej grupie wiekowej. Infografiki prezentujące kolejne zagadnienia będą także codziennie publikowane na Facebooku, Instagramie i Twitterze Instytutu Matki i Dziecka oraz Fundacji IMiD.

Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do Teen Health Week 2018, ogólnoświatowej inicjatywy mającej na celu pomoc młodym ludziom w przejęciu kontroli swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz zaszczepienie zdrowych nawyków, które będą towarzyszyć im przez całe życie.

Do akcji dołączyli:

 • Ministerstwo Zdrowia
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • PGE Narodowy

 

Data utworzenia informacji: 16 marca 2018 r. 12:12 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons