Aktualności

Zapraszamy na piknik i bieg rodzinny na Stadionie PGE Narodowym!

Kolejna edycja pikniku "Odważ się być zdrowym" i biegu "Zabiegana Mama" na PGE Narodowym - Zapraszamy!

 

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy serdecznie zapraszają na bezpłatny piknik rodzinny oraz bieg pod hasłem ZABIEGANA MAMA, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2016 r. na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:00, a bieg główny czyli ZABIEGANA MAMA, odbędzie się o godz. 10:00. Ponadto odbędą się 4 biegi dodatkowe, a całemu wydarzeniu będzie towarzyszył piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym na Narodowym" z licznymi atrakcjami dla rodziców i dzieci.

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży. „Podobnie jak w poprzednich edycjach, chcemy zachęcić całe rodziny do wspólnej aktywności fizycznej. To wydarzenie jest skierowane zwłaszcza do mam, bo to one właśnie mają największy wpływ na styl życia swojej rodziny" – mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. "Aktywna, uśmiechnięta mama w dobrej formie to najlepszy dowód na to, że można i warto dbać o zdrowie. Chcemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Czy można lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym? Dlatego na linię startu zapraszamy wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza jest dobra atmosfera i wspólnie spędzony czas."

Dystans biegu głównego ZABIEGANA MAMA to 3 km w trzech pętlach wokół korony Stadionu PGE Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi.

W tym roku nowością będzie bieg SZYBKA TRÓJKA. Jest to dodatkowy bieg dla każdego, kto chce się dodatkowo chce sprawdzić swoje tempo i lubi się ścigać. Ten bieg odbędzie się z pomiarem czasu.

Harmonogram wydarzenia i zapisy:

10.00-15.00 Piknik Rodzinny "Odważ się być zdrowym" - Wstęp Wolny!


09.00 bieg SZYBKA TRÓJKA, 3 km, limit miejsc: 300 osób.
Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2454


10.00 bieg ZABIEGANA MAMA, 3 km, limit miejsc: 1000 osób, w tym 300 z biegu Szybka Trójka. Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2453


Biegi towarzyszące, bez dodatkowych zapisów:
● 11.00 BIEG NA KÓŁKACH, 1 km, dla osób mających ochotę pokonać kilometr na lub z urządzeniem posiadającym koła, m.in wózkiem lub na rolkach, bez dodatkowych zapisów
● 11.30 SZYBKA MAMA, 1 km; dla wszystkich lubiących szybkie tempo kobiet
● 12.00 SZYBKI TATA 1 km; dla wszystkich mężczyzn szukających okazji do życiówki

Udział w biegach jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają numery startowe i pamiątkową bawełnianą koszulkę, a na mecie biegu głównego wodę i medal. Organizator przygotował pakiety startowe łącznie dla 1000 uczestników.

Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie Stadionu PGE Narodowego. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek, 19 sierpnia, w godz. 16:00 – 19:00 oraz w sobotę̨, 20 sierpnia, w godz. 7:30-9:30.

Oprócz biegów każdy chętny może wziąć udział w Pikniku „Odważ się być zdrowym na narodowym", który odbędzie się w godzinach 9.00-15.00. Swój udział zapowiedzieli: Fundacja Nutricia, fundacja Wiewiórki Julii, Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy, Szkoła na Widelcu, Kręgosłup w Działaniu, Amp Futbol, Skakanka, Happy Box, FootMedica, BuggyGym. Na wszystkich czekają liczne atrakcje: pokazy trików futbolowych, konkursy z nagrodami, pokazy baniek mydlanych, pokazy kulinarne, warsztaty sportowe, konsultacje podologiczne i dietetyczne, gry i zabawy dla najmłodszych i starszych.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie - odWAŻ się być zdrowy na Narodowym z całą rodziną!
.......................................................................................................................................

Pomysłodawcy i Fundatorzy: Fundacja Instytut Matki i Dziecka; Ministerstwo Sportu i Turystyki; PGE Narodowy

Partnerzy wydarzenia:
Kropla Beskidu
Run Vegan

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka

Fundacja rozpoczęła swoją działalność w marcu 2014 r. Jej głównym celem jest wspieranie Instytutu Matki i Dziecka, a także pozyskiwanie funduszy na rzecz podejmowanych w IMiD inicjatyw o charakterze medycznym i naukowym. Ponadto Fundacja działa na rzecz ochrony zdrowia poprzez promocję profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży, pomoc pacjentom i ich rodzinom, wsparcie placówek medycznych pod kątem wyposażenia w sprzęt medyczny, a także wspieranie i upowszechnianie działalności naukowej.

 

KONTAKT:
Fundacja Instytutu Matki i Dziecka
Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji
dorota.kleszczewska@fundacja.imid.med.pl
Tel: 532 130 322 Fundacja Instytutu Matki i Dziecka


Monika Rybarczyk
monika.rybarczyk@fundacja.imid.med.pl
Tel: 533 525 300

 

Plakat A3

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons