Aktualności

Zintegrowany Informator Pacjenta

Szanowni Państwo,

Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wraz z Instytutem Matki i Dziecka zapraszają Państwa 9 grudnia do udziału w akcji "3 kroki do ZIP", która będzie polegać na wydawaniu dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta wśród pracowników oraz  rodziców małych pacjentów i ich opiekunów.

Zapraszamy do Izby Przyjęć Budynku Głównego.

Osoby zainteresowane odebraniem loginu i hasła do ZIP będą mogły otrzymać także książeczkę pt.” Mały pacjent. Poradnik dla rodziców i personelu”. W poradniku znajdują się informacje między innymi na temat praw małego pacjenta i jego rodziców, przygotowania dziecka do pobytu w szpitalu, tego jak dziecko rozumie chorobę, jak rozmawiać z nim o schorzeniu oraz wiele innych zagadnień.  Dla dzieci przewidziane są kolorowanki z motywem świątecznym oraz „Kolorowe Książeczki Zdrowia”, które stanowią zbiór gier, rebusów i kolorowanek o tematyce zdrowotnej, mających na celu edukację najmłodszych.

Zakładając osobiste konto do ZIP można dowiedzieć się m.in.:

  • Czy jesteście ubezpieczeni (eWUŚ),
  • Na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium,
  • Ile za Państwa leczenie płaci NFZ,
  • Jakie recepty na leki refundowane realizowaliście Państwo i w jakiej aptece,
  • Gdzie złożyliście Państwo deklarację wyboru lekarza POZ, pielęgniarki i położnej.

Aby odebrać login i hasło wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Uwaga! Hasło dostępu do ZIP dla dzieci może odebrać tylko i wyłącznie rodzić, który zgłosił dziecko do ubezpieczenia. Do wydania hasła konieczne jest podanie PESELu dziecka.

Informacje na ten temat znajdą Państwo również na stronie: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/3-kroki-do-zip-w-instytucie-matki-i-dziecka,91.html

Wróć

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons