Rozkład dnia w szpitalu

7.00 - pobudka, toaleta, badania laboratoryjne
8.00 - śniadanie
9.00 - codzienna wizyta lekarza prowadzącego
10.00 - drugie śniadanie
10.00 - 12.30 – badania i zajęcia szkolne lub na świetlicy
13.00 - obiad
13.00 - 15.00 - cisza poobiednia dla młodszych pacjentów, zabawy
13.00 - 15.00 - dla starszych pacjentów zajęcia szkolne lub na świetlicy
15.00 - podwieczorek
17.30 - wizyta kontrolna lekarza dyżurnego
18.00 - kolacja
19.00 - 22.00 - cisza nocna w zależności od wieku pacjentów

Posiłki

Nasi Pacjenci otrzymują 5 posiłków dziennie, zgodnych z zaleceniami lekarza prowadzącego i dobranych do wieku. Mali Pacjenci, których stan na to pozwala, spożywają posiłki wspólnie w świetlicach. Przy posiłkach Dzieciom pomagają pielęgniarki i dietetyczki.

Proces Leczenia

Proces leczenia jakiemu poddawane jest Dziecko w szpitalu wymaga jego udziału w badaniach diagnostycznych, zabiegach leczniczych, rehabilitacyjnych lub operacyjnych.
Pielęgniarki pracujące w szpitalach z dziećmi mają swoje sposoby na załagodzenie nieprzyjemnych i bolesnych zabiegów. Jednak nie zawsze cokolwiek pomaga, nawet czułe słowo i bliskość rodziców.
Szczególnie w takich sytuacjach bardzo ważne jest aby Mali Pacjenci i ich rodzice wiedzieli i byli przekonani, że personel szpitala działa dla ich dobra i zdrowia. Dzieci doskonale wyczuwają nastroje dorosłych, dlatego w każdej chwili rodzice powinni postarać się o pozytywne myślenie.

Zajęcia szkolne, zabawy i czas wolny

Na każdym z oddziałów przebywają wychowawcy, którzy opiekują się i organizują czas Pacjentów, szczególnie młodszych do 6 roku życia. Zajęcia szkolne prowadzone są dla Dzieci w wieku od 7 – 15 lat. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej szkole.
W każdym oddziale wydzielona jest świetlica lub sala zabaw. Kliniki posiadają również zbór książek dla pacjentów w każdym wieku. Dzięki firmie Technikolor na oddziałach są bogate kolekcje filmówDVD.
W Instytucie organizowanych jest wiele atrakcji dla Pacjentów – spotkania ze znanymi osobami, wizyty gwiazd sportu, imprezy artystyczne. Czas wypełniają też Dzieciom ciekawe zajęcia organizowane przez Fundacje. Mali pacjenci mogą też liczyć na wsparcie wolontariuszy. Przez całą dobę dzieci są pod stałą opieką pielęgniarsko-lekarską, a przed i po południu także pod opieką pedagogów.

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons