Apteka

Apteka

Apteka Szpitalna zaopatruje wszystkie jednostki Instytutu Matki i Dziecka w  produkty lecznicze oraz wyroby medyczne. Z uwagi na specyfikę szpitala wykonujemy wiele leków recepturowych, szczególnie dla naszych najmniejszych pacjentów.

Apteka prowadzi nadzór nad lekami przechowywanymi w oddziałach szpitalnych,  poprzez okresową kontrolę gospodarki lekiem, bierze udział w badaniach klinicznych przeprowadzanych na terenie Instytutu a także pośredniczy w przyjmowaniu leków z darów.

Apteka monitoruje niepożądane działania leków poprzez przekazywanie informacji o takich działaniach do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych oraz prowadzi stały nadzór nad lekami wstrzymanymi lub wycofanymi z obrotu.

Apteka współuczestniczy w racjonalizacji farmakoterapii biorąc aktywny udział w posiedzeniach Komitetu Terapeutycznego, na którym zatwierdzane są zmiany Receptariusza Szpitalnego oraz w posiedzeniach Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Od stycznia 2018 roku w Instytucie działa Pracownia Żywienia Pozajelitowego. Dzięki niej możemy sami wykonywać mieszaniny umożliwiające dostarczanie drogą dożylną wszystkich niezbędnych składników, wchłanianych w normalnych warunkach przez przewód pokarmowy. Ma to szczególne znaczenie dla naszych najmłodszych pacjentów, ponieważ nie ma dla nich na rynku gotowych worków żywieniowych. Mieszaniny dla takich maluchów są opracowywane codziennie, w zależności od aktualnych wyników badań oraz od tego, czy jest to jedyne źródło pożywienia.

mgr Magdalena Krysińska

Kierownik

Apteka Szpitalna 

tel. 22 32 77 290

email: magdalena.krysinska@imid.med.pl

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons