Konkurs Mother and Child Startup Challenge

I edycja konkursu MCSC

Zwycięzcy I edycji Konkursu Mother and Child Startup Challenge

MedApp S.A. jest spółką technologiczną działającą w obszarze sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych medycznych oraz wizualizacji i modelowania holograficznego danych obrazowych. MedApp rozwija technologię wspomagające diagnostykę obrazową w rozszerzonej rzeczywistości i medycynę cyfrową nowej generacji, nieustannie poszerzając portfolio usług, dopasowując je do potrzeb zmieniającego się świata i nowych obszarów zastosowania. 

 

Infermedica wspiera pacjentów i pracowników ochrony zdrowia na każdym etapie – od pierwszych objawów, przez realizację konsultacji medycznej, aż po profilaktykę i opiekę po. Platforma składa się z trzech modułów: Triage, Intake, Follow Up. Poza nakierowaniem pacjentów do odpowiedniej opieki, zbiera wstępny wywiad, wspierając profesjonalistów w efektywniejszym świadczeniu usług medycznych.

II edycja konkursu MCSC

Startuje II edycja konkursu dla innowatorów rynku medycznego Mother and Child Startup Challenge

 

Mother and Child Startup Challenge to pierwszy tego typu projekt w skali Polski oraz jeden z nielicznych na terenie Europy zrzeszający państwowe podmioty medyczne we wspólnym celu – wykorzystanie potencjału technologii medycznych oraz innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia.

Pacjenci pediatryczni oraz kobiety w okresie ciąży to unikalna grupa, dla której niezbędne są wyjątkowe rozwiązania. Nieustanne poszukiwania nowatorskich, dla większości nieoczywistych, rozwiązań rozstrzygających największe troski małych pacjentów i ich opiekunów stały się powodem realizacji powyższego przedsięwzięcia.

 

W drugiej edycji konkursu poszukujemy rozwiązań w dwóch kategoriach:

  • Ścieżka dojrzałych firm i start-upów
  • Ścieżka dla start-upów w fazie B+R


Konkurs Mother and Child Startup Challenge

 

Instytut Matki i Dziecka jest pomysłodawcą Konkursu Mother and Child Startup Challenge skierowanego do startupów z Polski i zagranicy. To pierwszy tego typu projekt w skali Polski oraz jeden z nielicznych na terenie Europy zrzeszający państwowe podmioty medyczne we wspólnym celu – wykorzystanie potencjału technologii medycznych oraz innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia.

 

Oficjalne ogłoszenie konkursu odbyło się dnia 12 maja 2022 roku podczas wystąpienia dr n. med. Tomasza Maciejewskiego, Dyrektora IMiD na wyjątkowym i prestiżowym wydarzeniu Impact CEE w Poznaniu.

Inicjatywa Instytutu Matki i Dziecka zawiązana z 4 szpitalami klinicznymi ma zapewnić rozwój najbardziej innowacyjnych projektów lub rozwiązań procesowych w ochronie zdrowia. Jest to ważny krok w formowaniu ekosystemu sprzyjającemu współpracy zwinnych przedsiębiorstw z ośrodkami medycznymi.

 

Konkurs Mother and Child Startup Challenge został objęty patronatem honorowym Agencji Badań Medycznych oraz Ministra Zdrowia.

 

Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka we współpracy z 4 szpitalami – Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym "Żelazna" w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

 

 

Konkurs skierowany jest do startupów i podmiotów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki, farmakoterapii i technologii teleinformacyjnych).


Szczególną uwagę kierujemy na wsparcie ukraińskich firm technologicznych.


Zakres tematyczny konkursu:

  • Działalność kliniczna,
  • Profilaktyka i badania przesiewowe,
  • Edukacja pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów,
  • Zarządzanie procesami i dokumentacją, analiza danych.

Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi założeniami konkursu poprzez odwiedzenie strony internetowej konkursu.

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in Research          Szybka terapia onkologiczna Creative Commons