Współpraca z organizacjami

Instytut Matki i Dziecka współpracuje z wieloma organizacjami, które wspierają jego działalność oraz pomagają ułatwić pacjentom pobyt w szpitalu.

Projekty

Wsparcie Grupy Energa

Energa Partnerem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w walce z Covid-19

Grupa Energa cały czas aktywnie wspiera polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Do Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie zakupiona została odzież ochronna dla personelu medycznego.

Pacjentki i mali pacjenci Kliniki Położnictwa i Ginekologii to osoby o znacznie obniżonej odporności. Są oni szczególnie narażeni na zachorowanie. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, potrzebne są m.in. środki ochrony osobistej. Należy do nich przede wszystkim jednorazowa flizelinowa odzież ochronna. Każda jej ilość jest na wagę złota, ponieważ zapotrzebowanie wśród personelu jest ogromne. A przed nimi jeszcze wiele miesięcy pracy w obliczu pandemii.

 Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo na oddziałach IMiD i nie dopuścić do zakażenia wśród naszych pacjentów. Dzięki jednorazowej odzieży ochronnej dla personelu medycznego, ryzyko zakażenia wśród pacjentek i noworodków znacznie maleje  –  mówi dr hab. n. med. Tadeusz Issat - Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii IMiD  –  Tego typu środków niestety zawsze brakuje, zużywane są w tysiącach sztuk. Dlatego wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Grupy Energa jest dla nas bardzo cenne. 

Grupa Energa aktywnie angażuje się w pomoc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Za pośrednictwem Fundacji Energa przekazywane są darowizny na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, takiego jak respiratory czy defibrylatory. Ośrodki medyczne w całej Polsce otrzymują też środki ochrony osobistej. To maski, rękawiczki czy właśnie odzież ochronna jednorazowego użytku. Tutaj wsparcia udziela także wydział ESG Energi SA.

Wnioski o wsparcie można złożyć przez Internet:  https://wniosekcsr.energa.pl/

***

Projekty dofinansowane z UEBIPCertyfikat ISOCertyfikat ISO 1Certyfikat ISO 2

HR Excellence in ResearchSzybka terapia onkologicznaCreative Commons